اخبار استان زنجان

۳۲۳ پروژه توسط ۳۴ دستگاه در شهرستان ماهنشان امسال افتتاح یا کلنگ زنی شد/محاسبه و بررسی عملکرد موجب تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف می شود

به گزارش سایت زنجانت :

 

به گزارش شمیم ماهنشان، مجتبی نوری در جلسه شورای اداری شهرستان ماهنشان اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۳۵میلیارد و ۱۲۳میلیون میلیارد تومان اعتبار از محل منابع مختلف برای اجرای ۳۲۳ پروژه توسط ۳۴ دستگاه در شهرستان ماهنشان در نظر گرفته شده است.

وی وحدت و همدلی برای اجرای هرچه مطلوب تر اولویت های دولت یعنی مسئله اشتغال و مسائل اقتصادی را ضروری دانست و به بخشی از مهمترین توفیقات دولت تدبیر و امید طی سالهای اخیر اشاره کرد و افزود: گازرسانی به بیش از  ۶۸ روستا در شهرستان ماهنشان، اجرای ۲۶ پروژه بهداشتی ودرمانی با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان و اجرای طرح تحول نظام سلامت، تنها بخشی از اقدامات دولت در این شهرستان می باشد.

فرماندار شهرستان ماهنشان در ادامه با بیان اینکه دولت در تلاش ایجاد اشتغال پایدار است،گفت:بیش از حدود ۱۰ میلیارد تومان در مرحله اول سهم اشتغال پایدار برای شهرستان ماهنشان است، که تاکنون در سامانه کارا بیش از چهار هزار نفر ثبت نام کردند.

نوری اظهارداشت: همه مدیران در طول ایام نوروز سر کار خود باشند و اگر مدیری در شهرستان حضور نداشته باشد به معاون خود اختیار تام دهد تا در نبود مدیر به امورات مسافران نوروزی رسیدگی کند.

وی در پایان یادآور شد : ما موظف هستیم که با ارباب رجوع رفتار شایسته داشته باشیم ،چرا که هر مسیول نماینده نظام جمهوری اسلامی و دولت هستیم و اگر عملکرد ما قابل قبول نباشد پای نظام نوشته می شود پس کاری نکنیم که نظام اسلامی  زیر سوال برود و لذا لازم است با برخورد شایسته با ارباب رجوع و پیگیری و اقدامات خود  سعی ما بر تقویت نظام باشد.

فرماندار شهرستان طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید و امورایثارگران اظهار داشت: شهدا سرمایه های بسیار ارزشمندی هستند که تاثیر به سزایی در جامعه دارند و امنیت امروز ما به برکت خون شهدا به دست آمده است.

نوری با اشاره به لزوم مدیریت مصرف آب شرب اظهار داشت :خوشبختانه در سال جاری بارندگی های خوبی در سطح شهرستان وجود داشت ولی با این وجود اثرات بحران کم آبی نیز از بین نرفته و ضروری است تا تدابیری اندیشیده شود تا در تمامی عرصه ها الگوی مصرف رعایت شود.

وی با اشاره به طرح کارورزی افزود: با عنایت به وجود صنایع ، معادن و شرکت های مختلف در سطح شهرستان ضروری است تا کمیته ای از ادارات ذیربط تشکیل شده و با برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی دستورالعمل این طرح را برای این شرکت ها به نحو مطلوبی تبیین کنند تا بتوان از این طرح نیز به خوبی در شهرستان بهره برد.

فرماندار ماهنشان ، وحدت و همدلی برای اجرای هرچه مطلوب تر اولویت های دولت یعنی مسئله اشتغال و مسائل اقتصادی را ضروری دانست و به بخشی از مهمترین توفیقات دولت تدبیر و امید طی سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: گازرسانی به بیش از ۶۸ روستا در شهرستان ماه نشان، اجرای ۲۶ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان واجرای طرح تحول نظام سلامت، تنها بخشی از اقدامات دولت در این شهرستان می باشد.

نوری در ادامه با اشاره به طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری افزود : در مرحله اول اجرای این طرح حدود ده میلیارد تومان سهم اختصاص یافته شهرستان می باشد که تاکنون بیش از ۴۰۰۰ نفر برای استفاده از این طرح در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.

وی ضمن تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان برای میزبانی شایسته از میهمانانی که در ایام تعطیلات به شهرستان سفر می کنند افزود : ضروری است تا اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با تهیه و پخش بروشور، سی دی و… جاذبه های گردشگری شهرستان را به میهمانان معرفی نمایند. وی افزود با توجه به گستره استفاده از فضای مجازی در بین اقشار مختلف مردم کشور میتوان از ظرفیت فضای مجازی نیز برای معرفی شهرستان بهره برد.

فرماندار ماهنشان با تاکید بر لزوم تکریم هر چه بهتر ارباب رجوع اظهار داشت مردم با حضور گسترده خود در عرصه های مختلف حجت خود را بر ما تمام کرده اند وی افزود خدمت به مردم نعمتی است که خداوند به مسئولین عطا کرده است و ما وظیفه داریم از این نعمت به خوبی استفاده و با تلاش بیشتر و کار جهادی به مردم خدمت کنیم.

*محاسبه و بررسی عملکرد موجب تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف می شود

حجت الاسلام حسینی نسب در این جلسه حضور ملت با بصیرت در صحنه و حمایت از اصول انقلاب اسلامی با هدایتهای مقام معظم رهبری را از شیرینی های سال ۹۶ دانست و گفت: حضور ملت در راهپیمایی های دی ماه بر علیه اغتشاشگران و راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه اتحاد امت و ولایت است.
امام جمعه شهر دندی با تشکر از زحمات و تلاشهای مسئولان شهرستان و تاکید بر محاسبه شخصی و مسئولیتی خود گفت: محاسبه و بررسی عملکرد موجب تقویت نقاط قوت و جبران نقاط ضعف می شود.
وی با اشاره به تقارن اول فروردین با سالروز شهادت حضرت امام هادی علیه السلام و سیزده فروردین با سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها و تاکید بر حفظ حرمت اهلبیت پیامبر گفت: بهار ۹۷ ، بهار علوی و هادوی است.
حسینی نسب با گرامیداست روز شهید و تجلیل از مقام شهیدان و پدران و مادران شهدا گفت: نظام اسلامی و ولایت فقیه ثمره خون شهیدان است.
وی با اشاره به آغاز سال جدید و تاکید بر حفظ شئوونات اسلامی در ایام عید گفت: طبق فرمایش حضرت علی علیه السلام هر روزی گه انسان در آن روز مرتکب گناه نشود، عید انسان است.

در پایان این جلسه رییس آبفای شهرستان،بنیادمسکن،تربیت بدنی،ثبت و احوال،اوقاف و امورخیریه به اعضای حاضر معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close