صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | ۴۵هزارو ۸۶۵ واحد مسکونی روستایی در زنجان مقاوم سازی شد

۴۵هزارو ۸۶۵ واحد مسکونی روستایی در زنجان مقاوم سازی شد

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد صنعتی منفردبعد از ظهر  پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: از سال ۸۴ این طرح آغاز شده و تاکنون ۴۵ هزار و ۸۶۵ واحد مسکونی روستایی در استان زنجان مقاوم سازی شده که معادل ۵۰ درصد است. 

وی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی تاکید زیادی دارد و برنامه ریزی لازم برای سالهای آینده را تدوین کرده است. 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت:  بعد از تشکیل بنیاد مسکن به فرمان امام خمینی(ره) این ارگان در زمینه به‌سازی مسکن روستایی، احداث مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، احداث مسکن روستایی، اجرای طرح هادی و دیگر زمینه‎ها فعالیت می‌کند.

صنعتی منفرد یاد آورشد: در بحث مسکن شهری و روستایی بنیاد مسکن طرحهای خوبی را در دولت تدبیر و امید را انجام داده و  بنیاد مسکن استان زنجان نسبت به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی برنامه ریزی لازم را دارد و تاکنون هم در این امر موفق بوده است.

صنعتی منفرد تعداد اعضای نظام فنی روستایی در استان را ۱۳۴ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد دفاتر طراحی نظام فنی روستایی ۱۱ دفتر است. 

وی  به اهداف نظام فنی روستایی اشاره کرد و گفت: مصونیت و امنیت روستائیان به وجود واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل حوادث و بلایای طبیعی بستگی دارد و این طرح برای گسترش و اجرای مقررات ملی ساختمان در ساخت و ساز ها در سطح روستاهای کشور، جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه و غیر اصولی در سطح روستاها،ترویج استفاده از مصالح بومی و استاندارد،طراحی و تهیه نقشه های اجرایی و نظارت فنی بر ساخت و سازهای روستایی است. 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ابراز کرد: استان زنجان یک منطقه حادثه‌خیز است و در این راستا بنیاد مسکن علاوه بر مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر تأکید جدی دارد.

صنعتی منفرد تصریح کرد: مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی باعث افزایش مهاجرت معکوس به روستاها شده است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید