صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | ۴۵۰ اثر به جشنواره فرهنگی و هنری نماز در زنجان ارسال شده است

۴۵۰ اثر به جشنواره فرهنگی و هنری نماز در زنجان ارسال شده است

به گزارش سایت زنجانت :سرویس :

زنجان
-


زمان :  
۱۳۹۶/۷/۲۰ – ۱۱:۵۵
شناسه خبر :
۶۶۱۸۲۳

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، علی کاظمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان امروز(۲۰ مهر) در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری نماز استان زنجان اظهار کرد: ۴۵۰ اثر از استان های آذربایجان شرقی،غربی، زنجان، اراک، خراسان رضوی،لرستان،یزد، تهران، گیلان، مازندران، خراسان جنوبی، خوزستان و اردبیل به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

 

وی این جشنواره را از سری برنامه های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواند و ادامه داد: استان زنجان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از استان های پیشرو است.

 

به گفته کاظمی، جشنواره فرهنگی و هنری نماز با هدف توسعه و ترویج نماز و ارائه تصویری از نماز رزمندگان برگزار شد.

 

این مقام مسوول با یادآوری محورهای جشنواره با موضوعات جلوه های نماز رزمندگان، صبر، مقاومت، احترام به حقوق دیگران و نماز در مناطق عملیاتی ادامه داد: وصیت شهدا هم از دیگر محورهای این جشنواره بود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خاطرنشان کرد: جمع‌آوری آثار شهدا در رابطه با نماز و تبدیل آن به مجموعه یا کتاب، مطالعه آثار و همچنین تولید آثار هنری در باب نماز در آئینه ایثار و شهادت از دیگر اهداف این جشنواره بود.

 

کاظمی در پایان بر استمرار برگزاری چنین جشنواره هایی تاکید کرد و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ناگفته های بسیاری دارد که لازم است به نسل آینده منتقل شود.

 

 

 

پایان پیام/۷۳


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید