اخبار استان زنجان

۱۶ هزار نخبه در طرح اجتماعی بنیاد شهید ساماندهی شدند

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام حسن هنرمند در نشست هم اندیشی شورای معاونان، مدیران، مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: – مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اجرای طرح اجتماعی مددکاری، گفت: در سطح کشور بیش از ۱۶ هزار نفر از نخبگان جامعه ایثارگری در قالب این طرح، ساماندهی شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام حسن هنرمند در نشست هم اندیشی شورای معاونان، مدیران، مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: معتمدین معین بدون کوچک ترین توقع مادی در راستای رفع مشکل همنوعان خود در جامعه ایثارگری، کمک های مؤثر و شایانی دارند و این افراد از فرهیختگان جامعه ایثارگری و دارای تحصیلات دانشگاهی و از افتخارات بنیاد هستند که در قالب تشکل های خاصی تحت عنوان همیاران وصل، همیاران رهایی و همیاران عدل به صورت تخصصی سازماندهی شده اند.

مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد تصریح کرد: تشکیلات مددکاری همراه با تأسیس بنیاد و همزمان با دستور حضرت امام (ره) برای خدمت بهتر به جامعه ایثارگری شروع به کار کرده و اعتقاد تصمیم گیران وقت این بوده که اساس کار بنیاد، مددکاری است.

وی با بیان اینکه مددکاری و مشاوره از موارد مهم بوده و در زندگی عادی مردم بسیار نیاز است، گفت: مددکاری در بنیاد در چند بخش به انجام وظیفه می پردازد و حدود ۹۰ مرکز مشاوره در سطح کشور با پتانسیل بالا و نیرو های متخصص، کارآزموده، علمی و فرهیخته از اساتید بنام و برجسته دانشگاهی و حوزوی فعالند که نسبت به راهنمایی و کمک به زیست بهتر جامعه معظم ایثارگری تلاش های مؤثری دارند.

حجت الاسلام هنرمند ادامه داد: مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج نیز در قالب مشاوره تلفنی، فردی و گروهی به انجام وظیفه پرداخته و تأثیر بسزایی داشته اند و طبق آمار ها میزان طلاق در جامعه ایثارگری بسیار پایین تر از جامعه عادی است.

مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران آموزش خانواده را یکی از نکات حائز اهمیت در مددکاری برشمرد و تصریح کرد: آموزش خانواده نیز در شاخه ها و شعبات مختلف با حضور اساتید مجرب انجام شده که تأثیر بسزایی در رفع مشکلات جامعه ایثارگری دارد.

رشد و گسترش کلینیک های مددکاری نیز در برنامه سال آینده قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح سپاس، یکی دیگر از موارد مهم طرح اجتماعی بوده و از مهم ترین اقدامات بنیاد است، گفت: یکی از مهم ترین اهداف این طرح، مراجعه خادم به مخدوم است که به هر دلیلی توان مراجعه به بنیاد و بیان مشکلات و مطالبات خود را ندارد.

از ابتدای سال تاکنون حدود ۳۵۰ هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران انجام شده و در این طرح از مشارکت سایر دستگاه ها نیز استفاده می شود.

حجت الاسلام هنرمند خاطرنشان کرد: امیدواریم مشارکت دستگاه ها در اجرای طرح سپاس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از نمرات ارزیابی دستگاه ها در جشنواره شهید رجایی قرار گیرد.

کلید واژه ها: بنیادبنیاد شهیدجامعهایثارگراناجتماعیاستان زنجانشهیدهنرمندخبرگزاریتحصیلات دانشگاهیخانوادهاستانشورایزنجانوظیفهگزارشآموزشکوچک ترینکشورمشکلتحصیلاتبرنامهمشکلاتنخبگانازدواجزندگیآیندههمراهتصمیممیزان

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close