اخبار استان زنجان

۳۴ هزار نفر در استان زنجان بیکار هستند/کارآفرینان برتر استان در هفته کاروکارگر تجلیل می شوند

به گزارش سایت زنجانت :

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تشریح برنامه های هفته کار و کارگر گفت: در همین راستا بیست و نهمین جشنواره امتنان از الگوهای برتر جامعه کار و تولید استان و دوازهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر برگزار می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری شبستان” از زنجان، محمدرضا یوسفی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان امروز(۴ اردیبهشت) در نشست خبری با خبرنگاران به برنامه های هفته کار و کارگر اشاره کرد و گفت: در همین راستا بسیج کارگری و کارگران منتخب واحدهای تولیدی و صنعتی با امام جمعه و استاندار زنجان دیدار خواهند کرد.

وی با یادآوری هفته کارو کارگر از (۴ تا ۱۰ اردیبهشت) به حضور پرشور جامعه کار و تلاش در نماز جمعه اشاره کرد و گفت: پیاده روی خانوادگی، ایستگاه های صلواتی، عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری جشن های انتظار و کارگری، برگزاری مسابقات ورزشی و اجرای زنگ ورزش صبحگاهی در یکی از کارخانجات از اهم برنامه هاست.

وی ادامه داد: در همین راستا بیست و نهمین جشنواره امتنان از الگوهای برتر جامعه کار و تولید استان و دوازهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر برگزار می شود.

این مقام مسوول در ادامه نرخ بیکاری استان در سال گذشته را ۹٫

۶ درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۳۴ هزار نفر در استان زنجان بیکار هستند.

یوسفی به طرح اشتغال فراگیر این نهاد در راستای صیانت از فرصت های شغلی واحدهای صنعتی و ایجاد مشاغل جدید اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای حمایت مالی و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی اجرا می شود.

وی به سیاست های مداخلاتی دولت و اشتغال حمایتی هم اشاره کرد و افزود: برخی از واحدهای تولیدی هم که از چرخه تولید خارج شده بودند بدون دریافت تسهیلات و با مداخلات دولتی وارد چرخه تولید شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: در حال حاضر ۳ هزار و ۹۹ نفر بیمه بیکاری دربافت می کنند و ۲۸۷ نفر بیکار مقرری بگیر به چرخه اشتغال بازگشتند.

یوسفی به سامانه جامع روابط کار در وزارتخانه متبوع اشاره کرد و گفت: با عملیاتی شدن این سامانه شرکت ها موظف هستند اطلاعات مربوط به کارگران را در سامانه ثبت کنند که با اجرایی شدن این سامانه پرونده قراردادهای سفید بسته می شود.

پایان پیام/۷۳
کلید واژه ها: استان زنجاناستانکارگرتولیدزنجانرفاه اجتماعیکارآفرینانبرگزارجشنوارهاجتماعیاشتغالبرنامهتجلیلجامعهکارگرانخبرنگارتسهیلاتمسابقات ورزشیرفاهبیکاریبیمه بیکاریحمایتنرخ بیکاریخبرنگاراننماز جمعهنشست خبریامام جمعهپیاده رویاستاندارورزش

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close