اخبار استان زنجان

۳۸ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد

به گزارش سایت زنجانت :

ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بارش سنگین برف و وقوع کولاک ۵۸ راه روستایی را در هشت شهرستان و یک بخش این استان بسته بود که با تلاش راهداران ۳۸ جاده بازگشایی شد.

– جواد یوسفی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف سنگین و کولاک شدید بامداد دوشنبه موجب بسته شدن این راه های روستایی در شهرستان های زنجان، ماهنشان، ابهر، خرمدره، سلطانیه و بخش زنجانرود شد که در حال حاضر فقط ۲۰ جاده بسته است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان زنجان و خرمدره راه های روستایی به علت کولاک های شدید برای چندمین بار پس از بازگشایی، دوباره مسدود شده است.

به گفته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، راه های روستایی بسته شده در استان هم اکنون در شهرستان های ماهنشان، زنجان، ابهر، سلطانیه و بخش زنجانرود است.

یوسفی از بازگشایی جاده دندی به تخت سلیمان در آذربایجان غربی توسط راهداران استان زنجان خبرداد و افزود: این مسیر ارتباطی بعدازظهر امروز با تلاش بی وقفه بازگشایی و تردد در آن برقرار شد.

وی یادآوری کرد: در حال حاضر آزاد راه زنجان – تبریز و جاده ترانزیت زنجان – میانه با مه غلیظی همراه و دید رانندگان در آن کاهش یافته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: احتمال وقوع کولاک برای جاده های زنجان – تهم – چورزق، سلطانیه – خدابنده، زنجان – طارم و ابهر – خدابنده وجود دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: رانندگان از ترددهای غیرضروری و شبانه در مسیرهای کوهستانی و روستایی به جد خودداری کنند و خودروهای خود را مجهز به تجهیزات ایمنی، گرمایشی و زنجیرچرخ کنند.

یوسفی یادآوری کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۳۱ سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، ۳۷ دوربین نظارتی در این محورها، ۲ سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و ۶۸ دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

کلید واژه ها: زنجاناستان زنجاناستانجادهروستاییحمل و نقلادارهمعاونبستهایرناآزاد راهخدابندهترانزیتآذربایجان غربیآزادتبریزآذربایجانکوهستانیشنبهبارشبارش برفخبرنگاردوربیندوشنبهسلیمانقزوینهمراهمیانهگزارشامروز

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close